Dotaz na možnost vztahu

25.11.2010 18:50

Koncem roku 2009 mi studentka korespondenčního kurzu slečna J. napsala a požádala o konzultaci ohledně výkladu na vztah:

Zkusila jsem si udělat keltský kříž na vztah s jedním mužem, protože jsme oba poměrně opatrní vzhledem k špatným zkušenostem a zatím se jen oťukáváme. Ale myslím, že nám vzájemně na sobě záleží a zájem tam je. Chci si jen ověřit své interpretace. U některých karet si opravdu nejsem jistá. Vytáhla jsem si karty (pozn.KK - uvádím je v abecedním pořadí): Dítě, Láska, Milenec, Smrt, Smutek, Soudce, Společnost, Vdovec, Věrnost, Voják.

A takhle jsem je zkusila vyložit:
- strach ze vztahu, z očekávání, co z toho bude
- emoce, obavy, které s tím souvisí někdy ani nevím z čeho konkrétně
- ??? ten konkrétní muž, o kterého jde
- postoj v současnosti - já jediný , toužím po lásce, mladší člověk - je mi 36 let,- to sedí
- tady fakt nevim, seznámili jsme se tak, že jsem potřebovala nějaká informace ohledně studia
- láska v blízké budoucnosti
- můj postoj, aktivita, rychlost, netrpělivost ???
- přijde nějaká změna, která se té situace bude týkat ??
- zase obava nebo naopak naděje z partnerství
- rodinné záležitosti, ale v jakém slova smyslu ???
Děkuji za radu, J.
 
Moje odpověď (neuvádím vše):
Jak jsem to tak zkoukla, jdete na to celkem dobře. Vidím to dost pozitivně; pokud se oba vymaníte z vlivu původních rodin, pak by mezi vámi mohla být opravdová partnerská harmonie a prvotní zamilovanost a láska by mohla dospět až k založení rodiny. 
Taky to zpočátku může být přemíra zodpovědnosti za vztah či ve vztahu. Mohou to být i zvyky, které si oba nesete z původních rodin. 
Časem by mělo dojít k oproštění se od těch vlivů minulosti. Také může jít o nějakou špatnou zkušenost, kterou jste jeden nebo druhý prožili tak před šesti lety. Mohli jste se cítit podvedeni. A je to možné vnímat taky jako strach z iluzí, že se na něco budete těšit, ale že to špatně dopadne.
Tady to spíš ukazuje na fyzickou přitažlivost, na potřebu jednat. Prostě aktivitu. Vy oba hoříte (ohnivé karty), proto je třeba toho času "hoření" využít. Nebát se a jít do toho. A také to ukazuje na skutečnost, že by ten muž mohl mít lehkou převahu ve vašem vztahu  (viz aktivní karty), alespoň tedy zpočátku. Nicméně ve výsledku byste mohla převzít otěže Vy.
Karty ukazují na jakousi jedinečnost vašeho vztahu. Řekla bych, že jste oba zamilovaní, a nebojte se být hraví. Prostě jako dvě děti. Koketujte, flirtujte mezi sebou, nebojte se mluvit o lásce, o zamilovanosti, o tom co vás těší, co se vám líbí. Jediná vzdušná komunikativní karta ukazuje, že povídání si mezi vámi může trochu drhnout. Jste si dost podobní a oba jste tak trochu hráči, tudíž své vlastní "herectví" předpokládáte či vidíte i v tom druhém, ale zároveň vám oběma záleží na tom, co si o ten druhý myslí, berete na sebe ohledy.  
Nicméně to tu může znamenat trochu i varování, abyste s ohněm vztahu nakládali přiměřeně, aby nedošlo k předčasnému vyhoření. A také otázky víry, pokud byste každý pocházel z jiného prostředí či byl jiného vyznání, by se neměly stát překážkou vztahu. Oba dva byste také měli mít vyřešené záležitosti minulých vztahů.
Je dost dobře možné, že ten stav, jaký je teď bude trvat ještě pět měsíců, pak by mělo jít o vyrovnanější vztahovou záležitost, už to nebude jen zamilovanost, erotika, hravost, hraní si, už se tam začne výrazněji projevovat chuť a touha být partneři. Také můžete mít pocit, že jste jeden pro druhého výhrou. Výhra jako bonus. Nemělo by to být ve smyslu výhra jako vítězství nad tím druhým. Můžete mít totiž tendence spolu jakoby soupeřit.
Ano, je nutná změna. Jednak se bude týkat vás dvou, aby z "dětí" a období "her a malin nezralých" se stali dva zodpovědní lidi. Abyste se dokázali oprostit od vlivů rodin. Abyste si dávali pozor na ovlivňování jeden druhého, na citové vydírání a žárlivost a také si dali pozor na citovou manipulaci a ublíženeckost. Pokud změníte či zmírníte tyto tendence svých povah, pak by váš vztah mohl vyrůst ve velmi krásné partnerské přátelství a rodičovskou zodpovědnost. 
Díky vzájemné lásce můžete z "milovaných dětí" vyrůst v "milující rodiče".  
Jsou zde cítit i nějaké společenské ohledy, nehledě na to, že by to mohlo být i ve smyslu: Co tomu vztahu řeknou rodiče?  
Dejte si pozor na vměšování se původních rodin do vašeho vztahu. Pokud spolu budete chtít založit rodinu (ve smyslu rodinná jednotka), pak musíte odstřihnout původní rodinné zvyklosti a tradice, nechat je "umřít", jinak ony mohou zapříčinit "smrt" vašeho vztahu.
 
Karty mají moc hezkou vzestupnou tendenci, kdy z původně sobeckého zaměření se na "já" malého rozmazleného děcka, se rodí jedinec vnímající i toho druhého a společně s ním se z dítěte stává rodič.
 
Odpověď slečny J.:
Moc Vám děkuji za rady a doplnění.
Naprosto přesně jste popsala problém s komunikací. Zejména problém mluvit o citech, lásce apod. Tam je velký prostor k zapracování. Pak se mi líbilo, jak jste popsala "z milujících dětí" by se mohli stát milující rodiče. Je to přesně tak, zatím jsme nesli každý z nás zodpovědnost sám za sebe a vzhledem k mému věku a hlavně věku toho muže, by každý očekával už i tu zodpovědnost za rodinu, oba taky vypadáme na svůj věk velmi mladě. Myslím, že vůbec změna ve smyslu žít spolu, mít rodinu by pro nás byla velkým šokem, protože na to nejsme vůbec zvyklí a převrátilo by to naše životy naruby a to i s těmi pozitivy i negativy. Jinak já jsem celkem fixovaná na rodiče a myslím, že i druhá strana. Takže proto ten vliv rodiny je pro mě významný a i jejich názor. Určitě u mě sedí to ovlivňování druhého a i pak ve vztahu trochu citové vydírání.
Ještě jsem se chtěla zeptat, zatím to není ve fázi toho klasického chození, kdy asi by k tomu mohlo dojít? Za 5 - 8 měsíců nebo v srpnu?
 
Moje odpověď (neuvádím vše):
Vzhledem k ohnivým kartám bych předpokládala to nižší číslo, mohlo by to být klidně i 5 - 8 týdnů. Víte, ono bude záležet na tom, jak rychle se z děvčátka, z tatínkovy holčičky, stane dospělá žena. Jak víme, děti nemají děti a když budete dlouho setrvávat v té roli "dítěte svých rodičů", tak se potom ten předpokládaný čas může protahovat.
Vdovec - karta času. Prostě všechno má svůj čas. Jestliže nastal čas vyměnit lásku rodičů za lásku partnera, pak to má asi nějaký smysl. Na rozpuštění toho "lepidla" se jeví doba maximálně 6 měsíců. Do ničeho se nenuťte, ale zároveň se ničeho nebojte. Ale je nutné si uvědomit, že není dobré sedět na dvou židlích. Nebo stát každou nohou na stupátku dvou vlaků jedoucích různými směry. Budete muset zvolit, do kterého nastoupíte.
V poslední lekci budeme probírat i spojení karet a numerologie. Ne celé samozřejmě, jen jednotlivých ročních cyklů podle dne a měsíce narození a roku posledních narozenin. Souvislost s ročním výkladem karet a ročním cyklem růstu je někdy až zarážející.
 
Odpověď slečny J:
Moc děkuji za ty doplňující informace. Hodně to sedí a je to i hodně k zamyšlení. Velkou knihu Crowlyho náhodou mám a hned jsem se do ní podívala. Moje číslo pro rok 2010 bude 7. Teď jsem si přečetla význam a je to hodně padnoucí k tomu výkladu.  Sedí i to stěhování, které se k 7 váže, já se totiž budu stěhovat po novém roce..Momentálně bydlím u rodičů. A mimochodem i ten muž se dostal do 7.
 
Moje odpověď:
Jej, tak vidíte, to je první krok k osamostatnění :-) A to, že jste se z karet jevili stejnatí, to vlastně odpovídá i stejnému cyklu.
K té sedmičce vždy dodávám, že to je od vesmíru či osudu přistavené vozidlo, aby člověk mohl vyrazit. Jde jen o to, zda si sedne "za volant" a bude chtít sám sebe a za sebe řídit, prostě to vezme do svých rukou; a nebo zda se pohodlně usadí na sedadlo spolujezdce a nechá se "vozit".
Vy dva se holt budete muset dohodnout, který úsek odřídí jeden a kdy pustí za volant toho druhého :-)