Onemocnění pejska

V srpnu 2010 mi napsala studentka korespondenčního kurzu paní Věra a svěřila se s obavami o zdraví a život svého pejska:

Onemocněl mi pes a všechny myšlenky se motají kolem něj. V kostce: je to fenka kokra, 9.roků, cca před třemi měsíci záchvat jakoby epilepsie ( od té doby další 3), zjištěn nízký cukr v krvi (opak cukrovky), mírně zvýšené jaterní testy a bezradnost doktorů co s tím, co je toho příčinou, pes je zesláblý, apatický, skoro pořád spí. Nasazena dieta, glukopur do pití a kortikoidy. Po týdnu mírně zvýšené hodnoty cukru v krvi, zvýšeno dávkování léků.

Tak jsem 9.8. položila otázku Jak se bude dál vyvíjet nemoc mého psa a zkusila si vyložit Keltský kříž. Vytáhla jsem: Cesta, Láska, Mrzutost, Naděje, Pokušení, Soudce, Svatba, Vdovec, Velký pán, Věrnost (pozn.KK - karty jsou uvedeny v abecedním pořadí). 

 

Vyložila jsem si to následovně :

1. O co jde - špatná látková výměna, trávení, dědičnost

2. Povaha problému - problémy s krví

3. Co to korunuje - nutnost změny, která závisí na někom jiném, opustit nevyhovující : změnit způsob a kvalitu stravování, změnit (upravit) léčbu? nebo brát spíš v úvahu variantu o  léčitelném nádorovém bujení?

4. Stav v současnosti - těžko nebo chybně diagnostikovatelné nemoci, závislost na lécích? nebo nádorové bujení a vysvobozující konec? Vzhledem k tomu, že je to ochranná karta, bych řekla, že nemoc bude překonána

5. Minulost - cukrovka (resp. opak cukrovky)

6. Blízká budoucnost - stejné jako 5) - záležitosti se měly řešit před 7 týdny, ale nestalo se tak. Pozor na opakování chyb z minulosti, z té doby před 7 týdny (zátěž, vycházky, stravování, chybně nasazená léčba - barbituráty na epilepsii?)

7. Momentální stav - nervové a jaterní potíže, tloustnutí? nebo spíš rakovina, metastázy?

8. Co do toho zasahuje - stáří, dědičná, chronická - dlohodobá nemoc

9. Obavy - z rakoviny

10. Výsledek - karta 6.skupiny zdraví = vše dobře dopadne, při přesném a pravidelném dodržování léčebného postupu a způsobu stravování, do podzimu (září)

 Vzhledem k poslední kartě 6.skupiny jsem si to vyložila tak, že nasazená léčba bude úspěšná, že se z toho dostane a karty 9. a 12.skupiny jsem nebrala jako rakovinu, ale možná přání otcem myšlenky. Je to tak dobře, postupovala jsem správně? Něco byste doplnila nebo změnila?

Pak jsem si ještě vytáhla 3 karty na ano-ne: zabere (bude účinná) nasazená léčba? Vytáhla jsem si: Dar, Štěstí, Mrzutost. Z toho jsem usoudila: dvě liché karty = ano, vzduch a oheň = brzy (1-2 týdny), 1 sudá = ne (další léčení).

Napište mi, prosím, Váš názor, popř. Váš výklad. Moc děkuji a přeji pohodový víkend. 

 
Moje odpověď (neuvádím vše):
K tomu, co popisujete a i k vyloženým kartám, mi epilepsie nesedí, nejsou tam karty 11.skupiny. Nemohl to být spíš glykemický záchvat?
Karty jste vcelku dobře rozebrala. Celkově to na mě působí jako problémy s žaludkem či dělohou, ledvinami, játry. Zánět. Málo červených krvinek, porucha krvetvorby. Dědičnost bych brala v úvahu pouze tehdy, pokud by její předkové něčím podobným trpěli. To ale asi nevíte...
Jak na tom byla před sedmi měsíci? Pokud dobře, tak v blízké době (v období Vah) by na tom měla být také dobře. Vzhledem k položené otázce by poslední karta naznačovala, že se nemoc bude zmenšovat. To je podstatné. Nevylučuji nějaký zánět nebo nádor na ledvinách nebo játrech, ale mohlo by se to zapouzdřit a umoudřit.
Léčbu by to jinou asi chtělo, karty na nervové onemocnění ve výkladu chybí.
Nemáte v sousedství někoho, kdo ji neměl rád a chtěl by ji otrávit?
Tři jakoby "blahodárné" karty mohou naznačovat vysvobození, Pokušení pak i operační zákrok. Rozhodující se mi jeví měsíc Panny, pak ještě prosinec.
 
Paní Věra:
Díky za Vaši rychlou a výstižnou odpověď.
Nastala změna naznačená kartami - včera jsme šli k jinému veterináři. Po prostudování dosavadních nálezů a po vyšetření Jessy nám řekl, že zřejmě prodělala nějakou otravu (zřejmě někde něco sežrala nebo vypila - postřik, hnojivo, jed...), že z toho má rozhozený metabolismus (trávení) a oslabená játra, která nefungují tak jak mají a z toho má tu hypoglykémii a záchvaty. Takže se máme soustředit na posílení a pročištění jater - Ostropestřec, Řepík, vysadit barbituráty co brala na tu epilepsii, protože to nebyla  žádná epilepsie, ale glykemické záchvaty. Přesně jak jste napsala. Vyčetla jste to z karet úplně stejně - glykemické záchvaty, otrava,  játra, chybná léčba - to je úžasné :-))
Mě se tak ulevilo, jako kdyby ze mě spadl obrovský balvan a musela jsem Vám to hned napsat. Hlavně je pryč ta nejistota a černé myšlenky na to nejhorší.
S o to větší chutí se jdu pustit do dalšího studia. Ještě jednou díky a mějte se moc hezky.
 
Moje odpověď (neuvádím vše):
Tak to je báječné, že se ví, co fenečce je a je nasazena ta správná léčba.
Vidíte, jak jste šikovná, z těch karet jste tam toho spoustu viděla. Musím Vás pochválit. 
Jinak na tu otravu jsem přišla díky kartě Naděje, přeci jen i když je velmi pozitivní, tak pořád je to Rybí karta. Plus 4., 5. a 9.skupina.
 
Paní Věra:
Moc jste mě Vaším dopisem potěšila, díky za pochvalu. Na to, že to byl můj první výklad, tak docela dobrý, ne? Ten Váš systém fakt nemá chybu.
Musím se Vám přiznat, že jsem se toho dotazu taky bála, ale když ti doktoři nemohli přijít na to, co jí je, tak jsem hrozně potřebovala alespoň malinkou jistotu nebo spíš naději, že se to vyřeší, že to vůbec má nějaké řešení.
 
Dodatek: Koncem září mi paní Věra dala souhlas k tomu, abych zde doplnila informaci o vývoji onemocnění její fenky. Přes přechodně zlepšený zdravotní stav byl objeven zhoubný nádor; po bolestném nicméně rozumném rozhodnutí pak byla fenečka uspávací injekcí poslána do psího nebe. Stalo se tak v době, kdy Slunce procházelo znamením Panny.