Soudce, Svatba - část záznamu z přednášky

Analogie této skupiny je ke znamení Vah, jimž náleží planeta Venuše. Hlavním významem je spolupráce, která ovšem může být dvojího významu. Jednak spolu pracujeme na stejné ideji, jdeme ruku v ruce stejným směrem, zastáváme stejná stanoviska – toto je dobře vidět na kartě Svatba, kde ti dva pokud chtějí jet stejným směrem, pak musí oba stejnoměrně šlapat. Ale stejně se musí domluvit, dohodnout, kdo bude řídit a kdo se spíše poveze. A kdy si toto rozdělení, tuto spolupráci vymění. Anebo jde o spolupráci formou doplňování se, doplnění protikladů, což je vyjádřeno kartou Soudce a zde je nutné brát v úvahu i kompromisy. 

Už to není takový ten rychlý povrchní blíženecký vzduch, kdy člověk ráno běží po schodech a volá na souseda – dobré ráno, chvátám, už jsem tam měl být… Tady už jde spíše o posezení v obýváku třeba s partnerem, povídání si, společné zájmy, společné plány. Proto karty vyjadřují i společenskost, pohyb ve společnosti, ohledy na společnost, na druhé. Kompromisy.

Obecně souvisí se společenským postavením, se sjednocováním, hledáním společné řeči, smluvními vztahy. Smluvní vztah není jen manželství, může jít i o společné podnikání, mohou to být aktivity více lidí, ale musí se zkrátka dohodnout. Kdo bude řídit, kdo se poveze, kdo bude v čele. Kompromis není jen ustupování nárokům druhého, kompromis je umění tolerance.

Domnívám se, že v přehledu této skupiny je dostatečně jasně uvedeno, o co se bude jednat v případě místa, povolání, nemocí a tak to nemusím už podrobně rozvádět.

Tito lidé jsou velmi esteticky založení. Dokážete je urazit nevkusnou maličkostí. Někde jsem četla příklad, jak muž byl hluboce znechucen až dotčen, když jeho manželka šla spát v barevných froté ponožkách.

Dotaz: No jo, ale když jí třeba byla zima…? KK: To on nebere v potaz. On chtěl do postele nymfu v krásném prádle, v hedvábném župánku. On byl silná Váha s velice silným estetickým cítěním.

Já dokonce znám jednoho muže, má Slunce, Merkura, Saturna a Neptuna ve Vahách, Venuši v Panně. Ten se nikdy neopomene podívat lidem na ruce a zkritizovat jejich nehty. Nic podle něj není akorát – jsou buď dlouhé, krátké, moc nalakované, vůbec nenalakované, široké jako lopatky – prostě nic mu není vhod. No a nedej bože, pokud by dotyčná přišla rovnou ze zahrádky a stopy hlíny měla pod nehty. Je celkem zvláštní, že ač je tento muž závislý na alkoholu a někdy po tahu vypadá jak zválený bezdomovec, ruce a nehty má vždy v perfektním stavu.

Pokud karty této skupiny stojí na 1. nebo 3.místě výkladu, ti lidé vypadají velice noblesně, umí krásně mluvit, mají nádherný hlas. Jsou to rození diplomaté. Krásní ve smyslu toho, co se v současné době považuje za krásu. Co je zrovna "in".

Nicméně, přeci jen je to vzdušný živel, tudíž vždy může být více možností kudy se vydat, jaké stanovisko zaujmout, tak je zde velká nerozhodnost, váhání. Proto potřebují druhého, svého partnera či společníka, aby si mohli na základě jakoby objektivního zhodnocení obhájit to své subjektivní stanovisko.

Touha po harmonii a odpor ke konfliktům také může vést k tomu, že si neustále s tím druhým dávají přednost, nechtějí rozhodnout tak říkajíc natvrdo, pokud by to znamenalo konflikt a pak se vlastně nic nevyřeší. Může jít o spoléhání se jeden na druhého, tudíž to vypadá jako nerozhodnost.

Celkem si ale mohou jít tvrdě za svým, přeci jen Váhy jsou kardinální znamení, takže zdání, že dává tomu druhému přednost, je mnohdy vlastně jen zdatný diplomatický tah.

Vzhledem k tomu, že je to opoziční skupina k té 1.ohnivé, kde klíčové slovo je „já, já první“, tak tady už se jedná o „my“. Jedno „já“ a druhé „já“ tvoří dohromady „my“. To také často může vést k tomu, že lidé 7.skupiny mají tendenci být neustále v opozici (viz karta Soudce, kde ti dva stojí proti sobě). Oni svým opozičním postojem vyrovnávají pomyslné misky vah a chtějí je ustálit přesně ve středu. Tedy myslím uprostřed. Pokud někdo bude něco hodně chválit – oni na tom budou hledat chyby. Pokud bude někdo něco odsuzovat – oni budou klást důraz na kladnou stránku. Vždy směřují jakoby k vyvážení diskuze, tudíž jejich názory mohou být mnohdy rozporuplné. Jeden den říkají něco a druhý den pravý opak. Ale vždy v reakci na stanovisko druhého. Sami od sebe názory nemění. Je to jak na houpačce a jak víme, jeden sám se těžko houpá. Teď myslím tu houpačku o dvou sedátkách s těžištěm uprostřed. Najít rovnováhu, aby jeden nebyl výš či níž než druhý, to už vyžaduje úsilí a spolupráci obou houpajících se.

Nemoci této skupiny jsou jasné. Ledviny jako párový orgán ukazují na naše vztahy k těm druhým. Vztah v páru, schopnost spolupráce s „já“ těch druhých. Pokud vám někdo s nadšením vypráví, jak je ve vztahu šťastný, jak jim to klape, jak se milují, jak si spolu úžasně rozumí a že už by jim ke štěstí nechybělo vůbec nic, jen kdyby je tolik nebolelo v zádech, asi ledviny nebo co…, tak to svědčí spíše o tom, že v tom partnerství nebude asi úplně všechno v pořádku. Často si lidé stěžují na bolesti v kříži, ale ve skutečnosti jsou to ledviny. Kříž, křížová kost je přeci jen níž a souvisí s 9.skupinou – smyslem života, tady v tom případě by mohlo jít o smysl partnerství. Má to ještě vůbec smysl být spolu? Nebo nás k tomu vedou jen ohledy na někoho případně těžíme z partnerství ve smyslu společenského postavení? Ano, i toto ukazuje 7.skupina na zdravotních místech. Jistě, musí tomu odpovídat i partnerské a pracovní místo ve výkladu.

Číslo je 7 a měsíc říjen. Sedmičku už jsme měli u 10.skupiny, nenechte se tím zmást. Opravdu obě tyto skupiny mají číslo 7.

U povolání vás možná zarazí voják. Být vojákem z povolání. Tady to ovšem nebývá ve smyslu - jsem akční, mám rád boj, mám rád konflikt, potřebuji tu vnitřní agresi nějak smysluplně zaměřit. Tady je to spíše ve smyslu určitého společenského postavení, společenských výhod. A zase v rámci vyrovnání energií může jít o člověka, který je doma pod pantoflem, je to taková ta televizní bačkora pěstující gaučink a v práci pak je řvoucím, obávaným a po moci toužícím generálem. Případně si dodává lesku tím, že se vytahuje, že pracuje pro vnitro a přitom někde ve skladu v ústraní počítá pastičky na myši. Nebo razítkuje papíry. To je to dodávání si lesku. Být společensky "in".